Breeam

Keskkonna­sõbralik büroohoone

2019 veebruaris väljastati Metro Plaza büroohoonele BREEAM rohemärgise sertifikaat.

Lisainfo BREEAM kodulehelt www.breeam.com.

BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) on maailmas enimhinnatud keskkonnamõju hindamise meetod, mis võtab arvesse hoone keskkonnamõju, seal tegutsevate ettevõtete töötajate ja külastajate mugavust ja heaolu, hoone energiatõhusust ning keskkonnasäästlikkust.

Metro Plaza sertifikaat vastab BREEAM-i tasemele väga hea (In-Use Very Good) ning hindamisel võeti arvesse töötajate tervist ja heaolu ning energia, transpordi, vee, ehitusmaterjalide, jäätmete, maakasutuse ja saastefaktoreid. Metro Plaza tugevusteks on säästlik veetarbimine, jäätmekäitlus ning loomulikult hoone asukoht Tallinna südames, mis on hästi ligipääsetav nii ühistranspordiga, jalgsi kui ka jalgrattal.

Artikkel Kinnisvarawebis
Rohemõtlemine surub ärikinnisvara – nii rentnikud kui ka investorid nõuavad rohesertifikaadiga hooneid

„Üha enam ettevõtteid – meie potentsiaalseid rentnikke, mõõdab oma ökoloogilist jalajälge ning otsib kvaliteetset ja rahvusvahelistele standarditele vastavat tööpinda. Seepärast on loogiline, et ka investorid tahavad rahvusvahelisel tasemel kinnitust oma kinnisvaraportfellile.“ Raidma sõnul võib sertifikaat olla teinekord lausa eelduseks olulise ankurrentniku saamisel….

Loe edasi

Kontakt

Maili KivirähkMaja haldaja